Co všechno Vám přinese do života štěně

25.12.2021

Přemýšlíte, že byste svou rodinu obohatili o dalšího člena, tentokrát čtyřnohého a štěkajícího? Pak musíte počítat s tím, že se vám život zcela převrátí naruby. A samozřejmě se vám změní - k lepšímu!

SPOUSTU POHYBU

Pejsci nejsou (až na pár plemen) žádná pasivní zvířátka, co je večer najdete tam, kde jste je ráno zanechali. Kdepak! Pohyb prostě milují. A štěňata si ho užívají o to víc. A tak nejenže budete venčit jako diví, ale i doma budete mít při hraní tělocvik. Co je na tom nejlepší? Pohyb prospívá nejen pejskům, ale i nám lidem!

POŘÁDNOU PORCI ÚNAVY

Chodíte ven, hrajete si, zkoušíte trénink venčení (třeba ve tři ráno, když je to potřeba a vy nestojíte o loužičku či hromádku na koberci), zkrátka jste v jednom kole. Takže první týdny po příchodu štěněte prakticky usínáte i ve stoje. Má to nějaká pozitiva? Má - když už konečně usnete, spíte jako nemluvně.

TROCHU SLZ

Štěňátka patří k těm nejdojemnějším zvířátkům na světě! A tak citlivějším povahám nad jeho roztomilostí ukápne i nějaká ta slza. Těm nejotrlejším pak tehdy, když pejsek kňučí (třeba když ho poprvé necháváte doma samotného) nebo mu nedej bože něco schází (může se to stát).

FŮRU SMÍCHU

Se štěňaty je zábava! Jsou rozpustilá, roztomilá, stres z práce odplaví asi tak během pěti vteřin, na tváři vám vykouzlí úsměv, který jen tak neopadne, spustí v těle lavinu "pozitivních" hormonů... Zkrátka jsou zaručeným antidepresivem!

NĚJAKOU TU FRUSTRACI

Ačkoli jsou psi opravdu velmi chytrá zvířata, jež jsou schopna naučit se spoustu věcí, než se to všechno naučí, budete si občas připadat, jako že mluvíte do zdi a vaše "výchovné" pokusy jsou asi tak úspěšné, jako kdybyste je aplikovali na balvan. Hoďte stres za hlavu - víte, kolik radosti vám přinese, jen co pejsek ten který povel naučí?

NEMALÉ VÝDAJE

Péče o štěně něco stojí. Krmení, hračky, veterinář... Je dobré si to uvědomit, než si pejska pořídíte. Ale se štěňaty je to jako s dětmi - radši budeme o vodě a chlebu, jen aby náš miláček (ať už dvounohý nebo čtyřnohý) nestrádal a měl jen to nejlepší.

NOVÉ HLASOVÉ SCHOPNOSTI

Tak jako měníte hlas, když mluvíte s dítětem, tak se nejednou přistihnete u konverzace se štěnětem, že sami sebe a svůj projev vlastně ani nepoznáváte. I ti největší "tvrďáci" šišlají, vyluzují nejrůznější zvuky a používají výrazy, které připomínají konverzaci dětí v mateřské škole. No a co! Aspoň procvičíte hlasivky!

NEKONEČNOU PORCI LÁSKY

Pejsci jsou už prakticky od narození "naprogramovaní", aby svého člověčího přítele milovali. Bezpodmínečně, bláznivě, navěky. Přijímat takovou lásku je víc než krásné a pozitivní. A co víc - stejnou lásku budete i dávat. To také není k zahození, naopak!

Zdroj: www.mujchlupac.cz (foto je ilustrační)