O NÁS - ABOUT US

Na těchto stránkách se můžete seznámit s tím, jak se v našem životě objevily čivavy, dozvědět se něco o našich čivavách, o tom jak jsme začali s výstavami a jak jsme se začali věnovat chovatelství. Šárka a Roman Součkovi 

CHOVATELSKÁ STANICE (FCI)

Registrovaná chovatelská stanice

Od 25.11.2016 vlastníme mezinárodně chráněnou FCI chovatelskou stanici BORN TO BE STAR. Pod tímto jménem chceme chovat zdravé, vitální a hlavně spokojené čivavy, které budou dělat čest svému plemeni. Jsme členy obou chovatelských klubů, které v ČR zastřešují oficiální chov čivav: Klub Chovatelů Čivav a Chihuahua klub ČR.

NÁŠ PŘÍBĚH

Proč jsme si pořídili psy s PP?

Pejsky s rodokmenem jsme nechtěli kvůli výstavám, o těch jsme na začátku vůbec neuvažovali. Ale od začátku jsme chtěli mít jistotu, že si pořídíme pejsky, u kterých bude vysoký předpoklad, že budou zdraví, budou dobře prospívat během vývoje a v dospělosti nebudou trpět např. genetickou vadou. U čistokrevných psů z prověřehého chovu od zodpovědných chovatelů je pravděpodobnější, že budou mít vlastnosti daného plemene nejen vzhledově, ale také povahově. Registrovaní chovatelé a chovatelské stanice podléhají mezinárodním, národním a klubovým řádům a etickým pravidlům. Chovatelé a jejich chovy jsou kontrolovány.  

Radost i zodpovědnost

Mít doma čivavu je samozřejmě obrovská radost. Jsou tak bezprostřední a veselé. Ale my to vnímáme také jako velkou zodpovědnost. Je naším úkolem postarat se o ně a připravit čivavkám co nejvhodnější podmínky pro život s námi. Jako každý, i čivava potřebuje kvalitní podmínky pro život. Potřebují naší pozornost, lásku, výchovu a motivaci, kvalitní a čerstvou stravu, zdravotní péči. Avšak čivava se Vám za to mnohokrát odvděčí.  

Naše čivavy jsou členy naší rodiny

Skoro všechno co děláme, děláme spolu s našimi čivavami. Čivavy jsou zvědavé, takže je všechno zajímá. Naše čivavy žijí s námi v obýváku, cestují s námi, chodí s námi na návštěvy, nakupovat, i do restaurace. Staráme se o ně my, i naše děti a občas i babičky. Pejsci se pak ničeho a nikoho nebojí a nic je nepřekvapí.

Čivava je skvělá terapie

Čivava je velmi pozorná a oddaná svému pánovi a svým temperamentem, hravostí a roztomilostí dokáže léčit kdejakou lidskou bolístku. Sami to vidíme u naší dcery, která s našimi pejsky mnohem lépe prospívá při léčbě Diabetes 1. stupně. Oni poznají kdy Vám není dobře a v tom momentu svojí bezprostřední lásku projeví nejvíce. Jsou stále s Vámi. 

Čivavy jsou čilé a bdělé 

Svému lidskému pečovateli jsou bezmezně oddány. Podle jedné indiánské legendy doprovází čivava duši svého zesnulého pána devíti divokými řekami podsvětí do ráje. To vyžaduje nebojácnost a fyzickou zdatnost, tedy vlastnosti, které tento malý pejsek také skutečně má. Přítomny jsou také lovecké instinkty, které zdědili po svém prapředchůdci vlkovi, ačkoliv je potřeba určité námahy, abychom si v čivavě představili potomka vlka. Většina čivav si ráda hraje i v dospělosti, také si odnáší nejrůznější drobné předměty do svého pelíšku a svou sbírku si tam schovávají. Čivavy jsou nadšené z každé psí hračky, kterou jim přinesete, budou si hračky nosit nebo za nimi běhat. Podle standardu je čivava ,, hbitá, pozorná, živá a velmi odvážná''. Když čivavu poznáte blíž, pochopíte, že maličké srdíčko tohoto pejska je připraveno darovat vám svou lásku a něžnost ... 

KDO JSME 

Šárka Součková

Majitelka a Chovatelka

„Čivava je láska na celý život“

Roman Souček

Majitel a Chovatel

„Čivava Vás překvapivě chytne u srdce.“