NOVINKY - NEWS

Co si budeme povídat, žijeme v době, kdy informace všeho druhu jsou dostupnější než kdy dřív. A je to dobře, protože pouze člověk, který má dostatek informací, je schopen správně se rozhodovat.

Hurá, dnes jsme se konečně dočkali a přivezli jsme si naší první dlouhosrstou fenku, na kterou jsme dlouho čekali. Nyní Vám můžeme představit TESS, naší novo členku smečky. Oficiálně se jmenuje DOVANES PATRISHA, ale my jsme se dohodli, že jí budeme říkat Tess.

Na výstavě jsme nebyli ani nepamatuji a strašně nám to chybí. No alespoň nám chodí dobrá zprávy, která nám připomínají, že v minulých letech a loni jsme si výstavy užívali a byli na nich úspěšní.

Každý rok vyhlašuje Klub Chovatelů Čivav na začátku února výsledky prestižní soutěže TOP ČIVAVA KCHČ kde se vítězem stane výstavně nejúspěšnější čivava pro danou sezonu. Vždy jsme k této soutěži, a hlavně k jejím vítězům, vzhlíželi s velkým respektem. A jen jsme snili o tom, že se nám třeba někdy podaří se v této soutěži úspěšně umístit.

V naší chovatelské stanici BORN TO BE STAR si užíváme štěňátek, která se nám narodila 5.12.2020. Jsou to krásné dvě holčičky a dva kluci. Na 99% budou všichni krátkosrstí. Maminka se o ně pečlivě a láskyplně stará a oni výborně prospívají a rostou.

Dnes nám poštou přišel diplom, který potvrzuje, že Lilly je oficiálně RAKOUSKÝ ŠAMPION. Moc si toho ceníme a ohlížíme se za touto výstavní sezonou.

Těžký víkend je za námi. Už od čtvrtka jsme na cestách, když jsme jeli na výstavu v Nitře, abychom se na víkend vrátili do Vílance u Jihlavy, kde jsme nejen pro členy Klubu Chovatelů Čivav připravili hned dvě klubové výstavy. Bylo to náročné, na obě výstavy jsme obdrželi přes 200 přihlášených jedinců, ale stálo to za to. Členové si...

V těchto dnech je čím dál tím těžší se dostat na nějakou mezinárodní výstavu. Jednak jich moc není, protože je pořadatelé ruší a navíc se kvůli koronaviru začínají zavírat hranice jednotlivých států. Takže jsme se na páteční výstavu Airport Nitra dostali jen za cenu toho, že jsme hranice překročili už ve čtvrtek, v pátek už by to nešlo. Ale...

Úplně poprvé jsme vyrazili na výstavu do Olomouce. Nikdy před tím jsem nebyl v areálu Flóry Olomouc a tak jsem se moc těšil. Cesta po D1 byla bezproblémová, počasí se také umoudřilo a historický park uprostřed Olomouce byl fakt nádherný. Tak už jen zbývalo doufat, že se bude naší Bubble dařit v den, kdy slavila 11 měsíců od narození. A dařilo. ...

Naše malá hvězdička Bubble to dokázala znovu. Když před třemi týdny splnila podmínky pro získání titulu Junior Šampion Maďarska, byli jsme štěstím bez sebe a říkali jsme si, že to snad není ani možné.