Dovolená a výstavy? Proč ne.

17.07.2018

Když jsme letos přemýšleli o tom co budeme dělat v létě a kam pojedeme na dovolenou, tak nás nic moc nenapadlo. Do toho samozřejmě neustále řešíme kam a kdy pojedeme na výstavu. No a když se v kalendáři objevili výstavy v maďarském Szombathely a v rakouském Oberwartu, napadlo nás, že bychom si mohli k těmto výstavám přidat týden dovolené. Totiž tento region na hranici dvou státu, což není žádná překážka, když jsme v té unii, skýtá nepřeberné množství turistických cílů a možností pro nejrůznější aktivity. Když začnu tím, že se sem z Česka jede přes Vídeň a kousek dál je obrovský chrám nákupů Outlet Parndorf (zábava pro maminku), tak je tu Neziderské jezero, největší v Rakousku a kolem něj je na 1000 km perfektních rovinatých cyklostezek, které vedou vinicemi zdejší vyhlášené vinařské oblasti Neusiedl. Ubytování pro nás naší smečku jsme našli v překrásném golfovém rezortu Thermen Golf Pannonia a na dosah jsme měli úžasný termální aquapark Sonnenthermen Lutzmannsburgu s nejdelším tobogánem v Rakousku a se spoustou atrakcí. To samozřejmě ocenili naše děti. Těm se také líbilo v obrovském lanovém parku Crystal tower. Kromě toho jsme navštívili krásný zámek a zámeckou zahradu z majetku rodu Esterházy, projeli se na lodi po jezeře, objeli jsme na kole kus jezera, navštívili pár místních restaurací, chodili jsme na procházky s naší psí smečkou a hlavně jsme si úžasně odpočinuli. 

Poslední dva dny dovolené jsme věnovali už zmíněným výstavám. V sobotu se konali hned dvě výstavy v maďarském Szombathely, ve sportovním areálu, který byl schovaný mezi stromy, takže se dalo schovat. Ráno, když byla CACIB výstava, tak jsme se úspěšně schovávali před sluncem a vedrem, vše kolem výstavy proběhlo fajn a nám zbyl ještě čas se vrátit na hotel a zaplavat si v přírodním biotopu. 

Ale při večerním CACu jsme se už marně schovávali před bouřkou a následným deštěm. Ač byly kruhy schované bor obrovskými stany, tak právě tyto stany se stali zkázou pro náš kruh. Totiž veškerá voda ze střechy stanu zatekla přesně do našeho kruhu a ze suché antuky se rázem stala oranžová antuka. Pořadatelé našli alternativu. Sice bez bahna, ale za deště jsme úspěšně vystavili naše pejsky a nakonec jsme si výstavu, spolu s čivaváři z Brna užili. 

V sobotu ráno jsme nacpali všechny naše věci, kola a pejsky do auta a vyrazli jsme do rakouského Oberwartu. Jak je již zvykem, výstava se konala ve vysokém standardu, v kryté hale. Nicméně se nám až tak nedařilo a tak jsme poměrně brzo vyrazili k domovu s pocitem, že jsme si ten týden úžasně užili. 

Výsledky:

CACIB SZOMBATHELY 14.07.2018
Night CAC SZOMBATHELY 14.07.2018


I'M PERIWINKLE MYSTIC MIRACLE
Minor puppy: Very Promising 1
Minor puppy: Very Promising 1

ECCO LUXARDO STAR
Champion class: EXC 2, Res.CAC, Res.CACIB
Champion class: EXC 2, Res.CAC

WHITE MAGIC MINEO
Intermediate: VD1
Intermediate: EXC 1, CAC

Many Thanks to judges

CACIB : Anna Brankovic (SRB) / CAC show: Petru Muntean (RO) 

IHA OBERWART 15.07.2018

ECCO LUXARDO STAR

Open class: EXC 2, Res.CAC

WHITE MAGIC MINEO

Intermediate: VD1
Judge : Iris Urschitz (AT)