DUOCACIB BRNO 2017

05.02.2017

O tomto víkendu jsme se vydali na největší výstavu psů, která se v ČR pořádá. Na letošní DUOCACIB v Brně se přihlásilo přes 8.600 psů, a mezi nimi i naše dvě čivavky Pepsi a Ecco. Pro ně i pro nás to měla být hlavně velká zkušenost.

Ecco se naposled ukazoval ve třídě dorostu a s Pepsi jsme chtěli zapracovat na její sebejistotě, překonat její bázlivost a dosáhnout na známku, která by nám zajistila možnost zúčastnit se popisného svodu. No a my jsme chtěli okoukat co nejvíce od již zkušených chovatelů a handlerů.

SOBOTA 4.2.2017

V sobotu nás posuzoval rozhodčí, pan Rudi Brant z Dánska, takže jsem provětral také pár frází z angličtiny. Přesně ve 12:00 šli do kruhu krátkosrsté čivavy a náš Ecco šel jako první. Dostali jsme velmi přesný, detailní a pozitivní posudek. Kromě toho, že je teď Ecco trochu hubenejší a potřebuje nabrat, nás za všechno jen chválil. Takže jdeme se pořádně nakrmit. :-)

Pepsi šla do kruhu o půl hodiny později ve třídě mladých. Velmi pěkně se předvedla v pohybu a ukázala svoje přednosti. Na stole se jí moc nelíbilo a na postoji se to projevilo. Přesto zněl posudek velmi pozitivně. Pan rozhodčí si všiml dobré kompaktní stavby těla, hezkého hlubokého hrudníku, dobrého úhlení končetin. Ale musíme dál pracovat na sebejistotě, aby se Pepsi dokázala lépe prodat. :-) My jsme byli spokojení, protože posudek z této výstavy pro popisný svod jsme získali a to byl náš cíl.

NEDĚLE 5.2.2017

V neděli se posuzování ujal rozhodčí pan Ing. Leoš Jančík. Ecco opět odstartoval sérii krátkých čivav a předvedl se ve skvělé formě. Chůzi v kruhu si vyloženě užíval, na stole ukázal vše jako profík. Hodnocení Velmi Nadějný 1 ho posunulo do závěrečného kruhu o nejlepšího dorostence výstavy.

Pepsi šla, po vydařené sobotě, do kruhu sbírat další zkušenosti, otrkávat se a zvykat si na vše co s tím souvisí.

Odpoledne si Ecco vyzkoušel závěrečnou soutěž o nejlepšího psa výstavy ve třídě dorostu (4 - 8 měsíců). V této soutěži se účastní psy a feny všech plemen dohromady. Konkurence byla tedy obrovská a hlavně hodně pestrá. Je to docela vtipné, když ten náš prcek nastupuje vedle těch obrovských hafanů. Přesto Ecco nastoupil do záveřečného slavnostního kruhu sebevědomě. Paní rozhodčí si ho nakonec do užšího výběru nevybrala, ale nevadí, i tak to byl super zážitek.

Víkend v Brně byl prima a určitě se sem rádi zase podíváme.