KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHČaP (SK) PEZINOK

24.02.2018

Na tuto výstavu se mi už ani nechtělo jet. Jednak jsme jich za posledních několik týdnů absolvovali až dost a vlastně neustále jsme jezdili Bratislava, Brno, Nitra, Brno, Bratislava, ....  a do toho spoustu služebních cest. A to nás čeká ještě Graz. 

Přihlásil jsem se jen proto, že mě Barča Nedorostů upozornila, že krátkých psů je přihlášeno málo a zdálo se, že bude Ecco ve třídě úplně sám. To taky do poslední chvíle byl, ale nakonec se mu do třídy přihlásili další dva psi. A tím moje motivace absolvovat další cestu směr Bratislava  a zpět klesla na minimum. 

Jenže na druhou stranu by mě hanba fackovala, pokud bych na výstavu nedorazil, navíc, když jsem měl startovné platit až na místě. A taky potřebujeme toho CACe na doplnění junior šampióna a příležitostí už moc nebude ???? A tak jsem v sobotu ráno naložil Eccouše do auta a vydal se do 340 km vzdáleného místa jménem Pezinok. Ecco usnul minutu potom co jsme vyjeli a tak to byla hrozně zábavná cesta. 

Cesta po D1 a D2 byla překvapivě klidná a rychlá, a tak jsme na výstavu dorazili přibližně v půl jedenácté. Letmo jsem zkontroloval stav, v kruhu byla skupinka chlupatých psů, což znamenalo, dlouhosrsté čivavy se budou posuzovat ještě hóóódně dlouho, a že máme hóóódně času. 

Zaplatil jsem startovné, pozdravil známé i méně známé tváře, řádně jsem poděkoval Barče Nedorostů, že mě naočkovala přijet. Několikrát jsme se vyvenčili s Eccem, snědl jsem guláš, vypil jsem půllitr kofoly, snědl vynikající "štrůdlu", tiše jsem záviděl ženským, že se nalévají hruškovicí, zjistil jsem novinky o štěňatech, to byl úkol od ženy, no a v půl druhé jsme se s Eccem dostali do kruhu. 

Měl jsem obavu, že Ecco bude tím čekáním už pěkně otrávený, ale omyl. Ecco nastartoval svojí pozornost na maximum a ukázal panu rozhodčímu naprosto dokonalý pohyb a temperament. Posudek od rozhodčího byl také pozitivní a odcházeli jsme z posouzení se známkou "výborná". Jenže s výbornou odešli i naši dva konkurenti. A co teď?

Pan rozhodčí se chystá vyřknout ortel. Klečím u Ecca na podlaze, snažím se ho držet v "nějakém" postoji a v tom mě chytá křeč do nohy. 

To je bolest, do pr....e. 

Rozdodčí přešlapuje zleva do prava. Pozor, zastavuje se u nás, Ecco se mu evidentně líbí. Ale ta bolest, už to nevydržím. 

Odchází od nás a prohlíží si toho béžového a teď toho bílého. Tak to asi nedopadne. Nohu už necítím, myslím, že mi odumřela. 

Sklání se k tomu béžovému a podává ruku jeho handlerce. A je to v háji. Pozor, vždyť ukazuje třetí pořadí. 

Super, budeme nejhůř druhý. Auuu, znova se ozvala křeč v noze. Tohle se nadá vydržet. Do očí mi vyhrkly slzy. Ecco mezi tím komunikuje s rozhodčím, který ale odchází k soupeři. Ještě jednou si oba psi přeměří pohledem a bílému čivavákovi ukazuje druhé pořadí.

Cože? Cože? To znamená, že jsme vyhráli? Ano, pan rozhodčí mi podává ruku. Snažím se vstát, křeč v noze mi povoluje, pan rozhodčí mi gratuluje a Eccovi uděluje CAC. 

Nakonec jsem strašně rád, že jsem na tuto výstavu jel a děkuji Barče Nedorostů, že mě do toho dotlačila. :-)  

Ecco si splnil podmínky a stane se z něj nový 

SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN   

Velmi děkujeme za posouzení a krásný posudek panu rozhodčímu Erwin Deutscher z Rakouska a za fotky Míše Babošové. :-)