LILLY a ZARA na klubovce v PODĚBRADECH

26.05.2018

Klubová výstava KCHČ ( s titulem KV) - tak tohle byla speciální akce. 

Klubová výstava je vždycky speciální akce. Ale u této jsem byl poprvé také členem klubového výboru a tak tu byla také částečná zodpovědnost za to, jak celá výstava bude vypadat, jak proběhne a jak se bude vystavovatelům líbit. 

A nyní se už zdá, že se ta výstava opravdu po dařila. Vystavovatelé nešetřili chválou, líbil se jim prostorný sál, restaurace, kde dobře vaří a pro děti mají skvělé limonády, spoustu místa pro venčení čivavek, výhled na luxusní vozy hrajících golfistů, krásné ceny, které pro výstavu věnoval hlavní sponsor BRIT, ale také celá řada členů klubu. Určitě svůj pozitivní přínos měli také skvělí rozhodčí z UK, pan Steve Rooney a David Reece, oba chovatelé a specialisté na čivavy. Myslím, že mnoho chovatelů si nenechalo ujít příležitost si nechat posoudit své miláčky právě od nich. A světe div se, nikdo se nemračil a nikdo neprotestoval proti jejich posudkům a uděleným titulům. To svědčí o jejich profesionálním a přesném posuzování. Celou výstavu skvěle zvládli také pracovníci v kruhu.  

Výstava byla speciální také proto, že ve 4 měsících se poprvé na výstavě představila naše nejmenší slečna Lilly (I´m Periwinkle Mystic Miracle). Myslím, že byla statečná. Chodit se jí sice nechtělo, takže v pohybu se moc neukázala, ale na stole v postoji byla naprosto perfektní. Dokonce jí prý chválil pan rozhodčí také u oběda. :-) Na poprvé získala krásný pozitivní posudek a známku VN1. 

Zara (White Magic Mineo) už šla jako profík a velké konkurenci mladých fen získala známku Výborná a umístila se také na čtvrtém místě. 

Obou výsledků a skvělých posudků si nesmírně vážíme především proto, že je udělil pan rozhodčí Steve Rooney (UK).