Pes Roku a Šampion Šampionů

15.01.2022

Tradiční setkání českých šampionů krásy se konalo opět v Top hotelu Praha, kde se konala prestižní soutěž Šampion Šampionů. Součástí tohoto vrcholu výstavní sezony je také vyhlášení výstavně nejúspěšnějších psů jednotlivých FCI skupin, tedy soutěž PES ROKU 2021. A tady, jak už jsme informovali dříve, se naše Bubble umístila na úžasném 3. místě celé IX. FCI skupiny - společenská plemena. S radostí jsme si toto ocenění, krásnou cenu a blahopřání převzali z rukou předsedy ČMKU pana Lubomíra Širokého a pana Miroslava Václavíka. Děkujeme.

A když už jsme byli na místě, a protože se má skusit všechno, tak jsme se s Bubble zúčastnili také samotné soutěže Šampion Šampionů. Musím uznat, že tady už vidíte opravdu úžasné výkony z pohledu předvedení psů. Není se co divit, protože se zde sešla asi většina českých handlerů a ti samozřejmě předváděli povětšinou ty nejlepší psy, kteří se po výstavách pohybují. A byli zde také chovatelé, kterých si moc vážím, protože jejich chov je opravdu velmi kvalitní a úspěšný a ti samozřejmě předvádějí psy, které sami odchovali. No, bylo na co koukat a čím se inspirovat. Máme se ještě co učit. :-) 

Ale i tak, s Bubble jsme v rámci IX. FCI skupiny postoupili do semifinále mezi posledních 16 jedinců a beru to jako úspěch.