RAKOUSKO, ZEMĚ ZASLÍBENÁ

04.03.2018

K Rakousku jsem měl vždycky docela kladný vztah. Hlavně kvůli Alpám a zážitkům, které jsem zde prožil s kamarády. Vždycky mě fascinoval ten všudypřítomný pořádek a starostlivost o všechno. 

Loni před Vánocemi navštívili s pejsky Rakousko poprvé, konkrétně Wells, městečko kousek vedle Linzu a moc se nám líbila zdejší mezinárodní výstava. Samozřejmě hlavně proto, že Ecco zde získal první rakouské CACA. :-) Také nás zde oslovil president místního čivava klubu a vrazil nám do ruky pozvánku na výstavy v Grazu. 

A tak jsme se na začátku března rozhodli vyrazit na mnohem vzdálenější místo, vlastně zatím nejvzdálenější výstavu, co jsme kdy byli. 

Přípravy, cesta, ubytování proběhlo v klidu, na místo jsme přijeli už v pátek a tak jsme si užili skvělou večeři. druhý den ráno jsme přijeli na zdejší výstaviště, kde se po několikaleté pauze konala výstava rakouského čivava klubu. Jak je zdejším zvykem, vše bylo fajnově zorganizované a výstava proběhla bez sebemenší komplikace. Ecco v mezitřídě porazil místního konkurenta a získal druhé rakouské CACA, a to i přesto, že nebyl vůbec ve své kůži. Zaruška v juniorech obsadila krásné druhé místo a nechala za sebou dvě soupeřky. Na konci výstavy pro nás klub připravil výborné chlebíčky a šampaňské a vše bylo fajn. :-) 

Druhý den, v neděli se konala mezinárodní výstava. Ecco i Zara se vyspali do růžova, my jsme si užili skvělou hotelovou snídani a vyrazili jsme opět na výstaviště. Vlastně se vše opakovalo jako přes kopírák. Zara nastoupila v juniorech, získala známku Výborná a umístila se druhá. Vlastně rozdíl byl v tom, že Ecco nastoupil ve třídě otevřené. Ale i tady získal známku Výborná a už třetí rakouský CACA. :-)  

Na konci je třeba poděkovat organizátorům obou výstav a také rozhodčím. V sobotu to byla paní Ingrid Ehold a v neděli paní Monika Blaha.