Špeciálna výstava KCHČaP Pezinok

25.02.2017

Tuto sobotu jsme se vydali na další naší výstavu. A protože se v Čechách žádná výstava nekonala, vydali jsme se s čivkama a s Terezkou na dlouhou cestu, na Slovensko, na Speciální výstavu Klubu Chovatelů Čivav a Papillonů, která se konala v Rose Speedlight Dog Campu v malém městě Pezinok, kousek od Bratislavy.

ECCO oslavil 15. února prvních devět měsíců svého života, a tak to byla jeho první výstava ve třídě mladých (junior class). PEPSI jsme s sebou vzali jako společnici, aby měl Ecco dobrou náladu. To se jí celkem dařilo, ale ona sama byla dost nervozní, protože si nebyla moc jistá, jestli se náhodou také nebude muset producírovat v kruhu a jestli nebude muset pózovat před panem rozhodčím Samuelem Carlidem, krerý přijel dokonce až ze Švédska.

Na výstavě se setkali chovatelé čivav a papillonů ze Slovenska, z Čech, z Maďarska, ale také z Rakouska. Všichni byli milí, přátelští a atmosféra byla pohodlně uvolněná. Všichni si přivezli svoje poklady a musím říct, že bylo na co koukat. Všechny čivavy byly moc krásné, navíc někteří s sebou vzali i štěňata, a tak bylo postaráno i o roztomilé momenty. Musím uznat, že i papilloni jsou krasavci. :-)

Ale zpět k výstavě. Do kruhu se Ecco ve třídě mladých dostal až po poledni, protože pan rozhodčí posuzoval všechny pejsky a fenky velmi pečlivě, navíc vše konzultoval s paní, která se na kariéru rozhodčího teprve připravuje. Ecco se předvedl nebojácně, ostatně jak je jeho zvykem, ale přesto jsme dnes na vítěztví nedosáhli. Temperament, krásná hlava, oči, uši, silný krk, .... to vše bylo super. Ale protože je Ecco ještě tak trochu štěně a je to muší váha, dostali jsme známku VD2.

Protože skandinávský metr posuzování je asi trochu přísnější a v povýstavním katalogu výsledků se to VDčky (velmi dobrý) jenom hemžilo, jsme s výsledkem spokojeni a odjížděli jsme nadmíru spokojeni.

Cestou z výstavy jsme se zastavili v historickém centru Bratislavy, dali jsme si výborný oběd, Ecco a Pepsi si na náměstí zahráli s místními holuby na honěnou a pak už jsme se vydali na douhou cestu domů :-)